W dniu 28.10.2017r na terenie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 23 w Płocku, ul. Walecznych 20, odbył się Festyn Siatkarski z Małgorzatą Glinką

Organizatorami imprezy byli: Szkoła Podstawowa nr 23 oraz MUKS Volley Płock.

Okazja do sportowych zmagań to zawsze pozytywne emocje. Współzawodnictwo i rozwijanie ducha zespołu, towarzyszyły nam również tym razem. W Płocku byliśmy świadkami zaciętej rywalizacji, ale także świetnej atmosfery, która udzieliła się zarówno zawodniczkom, jak i osobom kibicującym.

Siatkówka jest sportem bardzo efektownym, nie ulega to najmniejszej wątpliwości. Na własne oczy widzieliśmy wiele akcji, które już teraz są zapowiedzią światłych siatkarskich karier. Powiemy jedno – oby więcej tak wyjątkowych i świetnie zorganizowanych przedsięwzięć, w których to młodzi ludzie są w centrum zainteresowania. Już zacieramy ręce na myśl o kolejnej wizycie w Płocku.

Współpraca to podstawa – nie tylko w sporcie

W przygotowaniu imprezy i udostępnieniu obiektu pomogła dyrekcja szkoły: Pani dyrektor Lilianna Tomaszewska, wicedyrektor Aldona Fijałkowska oraz wicedyrektor Zofia Jakubowska. Na wydarzeniu pojawił się również Prezydent Miasta Płocka – pan Andrzej Nowakowski.

W imprezie wzięło udział ponad 100 dziewczynek z Płocka i okolic. Niezależnie od wieku i umiejętności, wszystkie miały jeden cel – grać i świetnie się bawić. Całe spotkanie rozpoczęło się wspólną rozgrzewką, którą poprowadziła legenda polskiej siatkówki – Małgorzata Glinka-Mogentale. W trakcie zajęć dzieci wykonały szereg ćwiczeń z zakresu odbić górnych i dolnych oraz koordynacji ruchowej. Nad prawidłowym przebiegiem spotkania i bezpieczeństwem dzieci czuwali trenerzy i nauczyciele wychowania fizycznego. Dziewczęta mogły wykazać się swoimi umiejętnościami w różnego rodzaju konkursach. Najlepsze z nich zostały nagrodzone medalami. Duży wkład pracy w cały festyn włożyli rodzice, przygotowując stoisko ze słodyczami.

 

Gdy zakończył się festyn siatkarski z Małgorzatą Glinką, rozpoczęła się mini liga siatkówki w kategorii dwójek i trójek siatkarskich

Do rozgrywek przystąpiło 11 drużyn z rocznika 2007 (i młodsze) oraz 6 drużyn z rocznika 2006. Były to zawodniczki Szkoły Podstawowej nr 3 w Płocku, Szkoły Podstawowej w Drobinie, Szkoły Podstawowej nr 23 w Płocku oraz klubu MUKS Volley Płock. Nie zabrakło emocji i świetnego dopingu, który dostarczał wrażeń i energii wszystkim zgromadzonym na festynie osobom.

 

Miejsca medalowe, po emocjonujących pojedynkach w kategorii dwójek siatkarskich zajęły:

1 miesce – MUKS Volley Płock 1
2 miejsce – SP nr 3 Płock 2
3 miejsce – MUKS Volley Płock 2

Miejsca medalowe w kategorii trójek siatkarskich, przy nie mniejszym zaangażowaniu zajęły:

1 miejsce – SP nr 3 Płock 1
2 miejsce – SP Drobin
3 miejsce – MUKS Volley Płock 1

Zapraszamy do sprawdzenia pełnej galerii zdjęć z tego wyjątkowego wydarzenia.

Komentarze