KPKS Halemba Ruda Śląska – historia powstania klubu

22 października 2001 roku przy Parafii Matki Boskiej Różańcowej w Halembie powstała inicjatywa utworzenia parafialnego klubu sportowego. Komitet założycielski reprezentowany przez Adama Wodarskiego, Barbarę Lubosik i Aleksandrę Szczygieł na czele z ks. Hubertem Pasoniem złożył wizytę ks. Arcybiskupowi Damianowi Zimoniowi. Celem wizyty było poparcie naszego przedsięwzięcia. Ks. Arcybiskup wyraził aprobatę. Od tego dnia podjęliśmy starania, aby uzyskać prawne podstawy do rozpoczęcia działalności stowarzyszenia. 13 maja 2002 roku powstało stowarzyszenie o nazwie Katolicki Parafialny Klub Sportowy. Czyli KPKS HALEMBA Ruda Śląska. Opiekę duszpasterską z rąk ks. Arcybiskupa objął ks. Hubert Pasoń. W skład Zarządu weszli wówczas: Adam Wodarski – Prezes, Aleksandra Szczygieł, Danuta Wodarska i Barbara Lubosik. Obecnie za sterami Klubu stoi Danuta Wodarska, która pełni funkcję Prezesa Stowarzyszenia już trzecią kadencję.

 

Z biegiem czasu w Stowarzyszeniu wykrystalizowały się dwie prężnie działające sekcje

Były to sekcje piłki siatkowej dziewcząt i akrobatyki sportowej. Obecnie na treningi uczęszcza ponad 300 zawodniczek i zawodników. Zajęcia od poniedziałku do soboty w wielu miejscach Rudy Śląskiej prowadzi 15 trenerów. Sport to zwycięstwa i porażki. Tych pierwszych było więcej w naszym dorobku. Nasi sportowcy z powodzeniem brali udział w zmaganiach ogólnopolskich i międzynarodowych. Byliśmy w Czechach, Słowacji, Austrii, Białorusi, Belgii, Portugalii, Tajlandii czy Chinach. Nasi zawodnicy i trenerzy byli lub aktualnie są w składzie Kadr Śląska i Polski. Sami, także organizujemy dwie duże imprezy sportowe. Są to: Młodzieżowy Festiwal Siatkówki (14 edycja), który odbywa się zawsze w maju i zazwyczaj ma międzynarodową obsadę oraz Ogólnopolskie Zawody w Akrobatyce Sportowej i Skokach na Ścieżce, w której tradycyjnie startują czołowe ekipy z kraju.

KPKS Halemba Ruda Śląska to dzisiaj marka rozpoznawalna nie tylko ze względu na działania stricte sportowe

Działamy na rzecz wychowania dzieci i młodzieży, proponujemy alternatywne formy spędzania wolnego czasu naszym zawodnikom, organizujemy czynny wypoczynek letni i zimowy. Naszą bazą treningową w czasie wakacji od wielu lat są Górki Wielkie, gdzie szlifujemy formę przed każdym sezonem. Warto powiedzieć w tym miejscu, że praktycznie od powstania klubu przeprowadzamy akcje i programy profilaktyczne jako wyłaniany w konkursach partner Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych przy Urzędzie Miasta w Rudzie Śląskiej. Patrząc na to, co osiągnęliśmy ciężką pracą, z nadziejami spoglądamy w przyszłość, że doczekamy się swoich przedstawicieli w Igrzyskach Olimpijskich lub podczas zawodów z cyklu WORLD GAMES.

Wierzymy, że nasi wychowankowie będą stanowili o sile narodowej reprezentacji i swoją postawą będą nas godnie reprezentować.Wszystkie nasze aktualne działania i osiągnięcia prezentowane są na klubowej stronie internetowej KPKS Halemba Ruda Śląska (www.kpks.rsl.pl) oraz oficjalnym profilu na portalu społecznościowym Facebook.

Prezentacja kolejnego klubu z listy 25 aktywnych w Glinka Academy – już w poniedziałek, 6 listopada na fanpage.
Przypominamy, że z listą klubów można zapoznać się w jednym z poprzednich wpisów w naszych newsach.

Komentarze