W wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej Małgorzata Glinka-Mogentale podsumowała występ Polek w inauguracyjnej edycji Siatkarskiej Ligi Narodów, a także opowiedziała o idei i celach Glinka Academy. 

 

 

Najlepsza zawodniczka w historii polskiej siatkówki podkreśliła, że inauguracyjna edycja Siatkarskiej Ligi Narodów była bardzo ważnym egzaminem dla polskich siatkarek, a jej młodsze koleżanki „zdały go z wynikiem pozytywnym”. Wybitna reprezentantka Polski podkreśliła także, że sama po zakończeniu kariery zabrała się za pomoc kolejnym potencjalnym gwiazdom polskiej siatkówki. Założyła Glinka Academy, której celem jest upowszechnianie wśród dzieci sportu i zdrowego trybu życia.

„Myślałam o tym jeszcze jako czynna zawodniczka. Chciałam wykorzystać swój wizerunek w dobrym celu. Dzieci, które mamy pod swoją opieką, nie muszą zająć się profesjonalnie siatkówką. Chodzi o ich zdrowy rozwój. Objechałam Polskę i przekonałam się, że poziom na lekcjach wychowania fizycznego jest tragiczny” – przyznała Glinka.

Cały artykuł tutaj: Glinka dla PAP

Komentarze