We wrocławskim Narodowym Forum Muzyki od 26 do 27 czerwca odbywał się Kongres Regionów – najważniejsze w Polsce spotkania przedstawicieli samorządów, mediów  i biznesu. Jedną z uczestniczek Kongresu byłą Małgorzata Glinka-Mogentale, która opowiedziała o powstaniu, działalności i planach rozwoju Glinka Academy.

 

W programie IX Kongresu Regionów znalazły się panele dyskusyjne podzielone na 5 bloków tematycznych, które odpowiadały najważniejszym obecnie miejskim megatrendom. Założycielka Glinka Academy była jedną z uczestniczek panelu pn. „Propagowanie zdrowego trybu życia i aktywności sportowej wśród dzieci i młodzieży – Inspiracje dla dużych i małych gmin”. Razem z Łukaszem Strzeleckim, Prezesem Fundacji Orły Sportu (operatora rządowego programu Lokalny Animator Sportu na blisko 2000 obiektów „Orlik 2012”) oraz Piotrem Mazurem, Dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu, uczestniczyła w ciekawej dyskusji na temat aktywizacji dzieci i młodzieży poprzez sport.

Glinka przedstawiła cele i działalność swojej akademii siatkarskiej, opowiedziała o turniejach mini piłki siatkowej, festiwalu siatkówki, a także konferencjach szkoleniowe dla nauczycieli, trenerów i władz samorządowych. Jednym z tematów rozmowy były także pikniki „Z pasją po zdrowie” finansowane ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020.

Organizatorem IX Kongresu Regionów była Grupa Onet-RAS Polska. Gospodarzem wydarzenia było miasto Wrocław. Partnerzy medialni: tygodnik Newsweek,  magazyn Forbes, dziennik Fakt oraz serwis Business Insider Polska.

Komentarze