Zgodnie z tradycją;) tydzień rozpoczynamy od prezentacji na blogu kolejnej drużyny. Tym razem, przedstawiamy Uczniowski Klub Sportowy 22 Kraków. Zapraszamy do bliższego przyjrzenia się klubowi i jego osiągnięciom.

Uczniowski Klub Sportowy 22 Kraków – poznaj go z bliska

Sekcja piłki siatkowej była wiodącą od pierwszych dni istnienia Klubu. Dziewczęta trenujące w tej sekcji uczestniczyły w rozgrywkach kategorii wiekowych juniorek i seniorek. Największe sukcesy, jak dotąd, odniosła drużyna złożona z wychowanek trenera Jana Mazura. W latach 1996-98, nasze siatkarki zdobywały czołowe miejsca w IV lidze seniorek. Awansowały również do grona najlepszych drużyn juniorskich makroregionu południowo-wschodniego. Najzdolniejsze spośród dziewcząt powoływano do kadry wojewódzkiej i makroregionalnej. W okresie tym wyróżniającymi się siatkarkami jeśli codzi o Uczniowski Klub Sportowy 22 Kraków były: Aneta Wszołek, Anna Rais, Anna Danek, Karolina Pięch, Katarzyna Rachwalik, Katarzyna Urbańska, Agnieszka Bednarczyk, Katarzyna Cichoń.
W latach 2001-2002 drużyna Naszego Klubu uczestniczyła w eliminacjach młodzieżowych Mistrzostw Polski na szczeblu województwa małopolskiego. Aktywnie udzielała się w licznych turniejach towarzyskich. Trzon zespołu stanowiły utalentowane siatkarki: Beata Bistyga, Edyta Bobek, Emi Bzowska, Katarzyna Durbas, Agnieszka Kozak, Dorota Pawelec, Monika Simla, Ewa Zimny. Ich równie utalentowane – młodsze koleżanki, reprezentujące UKS ’22’ w latach 2003-2005 to: Gośka Chryczyk, Agnieszka Kozak, Agata Loegler, Kaśka Mroczek, Dorota Pawelec, Kaśka Pawelec, Magda Szczurek.

UKS 22 Kraków – Mini-siatkówka

Od roku 2005 UKS 22 współpracuje ze Szkołą Podstawową Nr 155 prowadząc zajęcia sportowe dla najmłodszych adeptów siatkówki – uczniów tej szkoły. Szczególnie troskliwy mecenat Dyrekcji SP 155 i rodziców dzieci zaowocował sukcesami naszych zawodników i zawodniczek w wielu ogólnopolskich turniejach mini-siatkówki (przeczytaj aktualności). W XIII Turnieju o Puchar Polski w Minisiatkówce, Zabrze ‚2007, siatkarze i siatkarki UKS 22, jako reprezentanci Małopolski zdobyli najcenniejsze trofea – medale złote, srebrne i brązowe (zobacz: informacje, zdjęcia i filmy). W składzie ‚medalowych drużyn’ znaleźli się: Olga Klocek, Monika Dam, Agnieszka Budziaszek, Tomek Fornal, Szymon Lipiński, Janek Fornal, Marcin Lasoń, Piotrek Sołtykowski, Tomek Ćwikłowski oraz ich koleżanki i koledzy z innch małopolskich klubów: Magda Jaszkowska (‚Armatura’ Kraków), Kinga Pasiut i Kamila Kurowska (‚Galicjanka Poprad’ Stary Sącz) oraz Kuba Popardowski (LKS Bobowa).

Siatkówka plażowa

Po zakończeniu sezonu halowego dziewczęta przygotowują się do rozgrywek siatkówki plażowej. Pomimo, iż treningi na piasku rozpocząć można – ze względu na pogodę – dopiero w maju, to już od połowy marca zajęcia „na parkiecie” uwzględniają ćwiczenia doskonalące grę dwójkami. Dzięki temu siatkarki UKS „22” mają na swym koncie sukcesy ogólnopolskie: w 1999r. w Mistrzostwach Polski Kadetek (do lat 17) Beata Bistyga i Katarzyna Rachwalik zajęły 7 miejsce, w tym samym roku Anna Rais i Aneta Wszołek sklasyfikowane były na 8 miejscu w Polsce – w kategorii juniorek (do lat 18). W 2001r. pary Agnieszka Kozak i Monika Simla (kadetki) oraz Emi Bzowska i Dorota Pawelec (juniorki) zwycięsko przeszły przez „sito” eliminacji strefowych i awansowały do elitarnego grona uczestników Finałowych Turniejów Mistrzostw Polski. Rok później (2002) Agnieszka Kozak i Katarzyna Durbas zajęły 9. miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek (do lat 19). Ta sama para w roku 2003 wywalczyła tytuł Mistrzyń Małopolski w kategorii wiekowej juniorek.
Największym sukcesem reprezentantki UKS „22” w siatkówce plażowej jest 4. miejsce Kingi Kozyry w Turniej Finałowym Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (do lat 17), które wywalczyła w parze z Olą Filip – siatkarką KS „Armatura” Kraków.

Kolejna prezentacja klubu już w czwartek, 19 października.

Sprawdź aktualną listę klubów w Glinka Academy – kliknij tutaj.
Zapraszamy także na fanpage Małgorzaty Glinki-Mogentale.

Komentarze