Dziś prezentujemy kolejny klub, który został objęty wsparciem w ramach działań Glinka Academy. Tym razem, przybliżamy działalność klubu UKS Dwójka w Miliczu. Zapraszamy do bliższego zapoznania się z klubem.

UKS Dwójka w Miliczu – bliskie spotkanie

Celem klubu jest krzewienie Kultury Fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Przede wszystkim, na terenie działania Klubu. Dodatkowo,  UKS Dwójka stawia na wychowanie dzieci i młodzieży poprzez kulturę fizyczną i sport.

Pierwszym krokiem jest tu zaangażowanie. Czyli zachęcanie wszystkich uczniów do różnorodnych form aktywności ruchowej. Także do gier i zabaw dostosowanych do wieku, stopnia sprawności i zainteresowań sportowych, i rekreacyjnych.

Około 200 uczennic i uczniów – tyle osób uczestniczyło w zajęciach sportowych organizowanych dla dzieci uczęszczających do UKS Dwójka. Wlicza się w to prowadzenie oraz udział w turniejach, a także innych rozgrywkach sportowych.

Jako klub złożyliśmy deklarację w uczestniczeniu w Dolnośląskiej Lidze Młodzików, która jest organizowana przez Dolnośląski Związek Piłki Siatkowej we Wrocławiu. W trakcie realizacji zadania brały udział zespoły zgłoszone do rozgrywek młodzika w piłkę siatkową i siatkówkę plażową do Dolnośląskiego Związku piłki Siatkowej we Wrocławiu.

 


Od wielu lat UKS Dwójka w Miliczu staje się w marcu i w maju małą siatkarską stolicą Polski

Gości młodych siatkarzy z klas IV-VI szkół podstawowych, klubów z całego kraju na corocznym Ogólnopolskim Turnieju Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt (marzec) i Chłopców (maj) o Puchar Burmistrza Gminy Milicz. Dziewcząt turniej zgromadził około 300 zawodniczek, opiekunów i trenerów, a na turnieju chłopców gościliśmy 350 zawodników, opiekunów i trenerów ze wszystkich zakątków Polski.

Bądź na bieżąco, polub fanpage Małgorzaty Glinki-Mogentale – kliknij tutaj.
Zapraszamy też na oficjalny kanał YouTube – przejdź teraz.

Komentarze