Zgodnie z zapowiedzią na naszym fanpage, startujemy z prezentacją Klubów. Przypomnijmy – tym razem, wsparciem w ramach działań Glinka Academy, objętych zostało 25 klubów mini siatkówki, działających na terenie różnych miast Polski. Pierwsza karta w talii, to wybór nieprzypadkowy, klub działa bowiem w szkole, w której swoją karierę siatkarską zaczynała Małgorzata Glinka-Mogentale. Zapraszamy do bliższego zapoznania się z klubem
UKS SP 321 Warszawa Bemowo. Kolejny klub zaprezentujemy jeszcze w tym tygodniu.


O klubie UKS SP 321 Warszawa Bemowo

Sekcja piłki siatkowej UKS SP 321 Warszawa Bemowo została powołana do życia w 2012 roku. Trzeba przyznać, że tradycja siatkarska w szkole podstawowej 321 na warszawskim Bemowie, ma bardzo bogatą historię. . Dziewczęta i chłopcy w wieku 7-14 lat, trenują tu w kilku  grupach. Klub w aktywny sposób stawia na współpracę ze szkołami średnimi oraz klubami starszych kategorii wiekowych. Dzięki temu, stwarza warunki do tego, by efektywnie łączyć uprawianie sportu z nauką na wysokim poziomie. Wyróżnikiem jest tu prawdziwa, rodzinna atmosfera. Rozwój młodych sportowców ma tu charater działania globalnego. W związku z tym dzieci, rodzice i nauczyciele biorą udział w cyklicznych spotkaniach z ortopedami, fizjoterapeutami, dietetykami.


Klub samodzielnie organizuje, a także uczestniczy aktywnie w różnego rodzaju turniejach mini siatkówki. W okresie wakacji i ferii ziomowych, klubowi podopieczni biorą udział w obozach sportowych, w różnych zakątkach kraju.

Zapraszamy do śledzenia cyklu, w którym będziemy prezentowac kolejne Kluby. Pełną ich listę zamieściliśmy w jednym z poprzednich wpisów w naszych newsach. Wystarczy kliknąć tutaj.

Komentarze