W 2021 roku Fundacja Małgorzaty Glinki planuje przeprowadzić szesnaście turniejów dla dzieci i młodzieży, w których powalczą one o specjalne puchary i przede wszystkim spędzą czas rywalizując z rówieśnikami. Już w najbliższą sobotę, 6 marca, turniej w ramach tego cyklu rozgrywany będzie w Miliczu.
Pomimo trudnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, Fundacja Małgorzaty Glinki nie zamierza zwalniać tempa. Na 2021 rok zaplanowano szesnaście turniejów, w których pokazać swe umiejętności będą mogły dzieci i młodzież z całej Polski.
– To niezwykle ważne, by nie traciły kontaktu z rówieśnikami, miały możliwość rozwoju poprzez sport i przede wszystkim dobrej zabawy – podkreśla Małgorzata Glinka-Mogentale, dwukrotna mistrzyni Europy. – W tym momencie kłopoty pandemiczne sprawiają, że właściwy rozwój fizyczny, ale i psychiczny naszych pociech, jest utrudniony. Cieszę się, że dzięki wsparciu naszych partnerów, takich jak Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a także władz samorządowych z całej Polski jesteśmy w stanie spotykać się na turniejach i choć na chwilę zapominać o otaczających nas ograniczeniach, bawiąc się siatkówką – dodaje.
W ramach tego cyklu przeprowadzono już w Szczecinku Ogólnopolski Turniej Mini Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Małgorzaty Glinki – „Mini Gryf Cup VI”. Zagrało w nim ponad 150 zawodników z 15 klubów. W kategorii dwójek zwyciężył UKS Lolek I Koszalin, trójek UKS Mieszko Połczyn-Zdrój I, a czwórek Ga Kameka II Starogard Gdański. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę rzeczową, a najlepsi dodatkowo medale i puchary.
W sobotę 6 marca w Miliczu spotka się ponad 200 dziewczynek, które będą rywalizowały w kategoriach dwójek, trójek i czwórek. Ze względu na pandemię turniej rozgrywany będzie jednego dnia, w dwóch obiektach.
Do końca 2021 roku zaplanowano jeszcze 14 turniejów, m.in. w Szczecinie, Tarnowie, Wieliczce, Turku, Starogardzie Gdańskim czy Tomaszowie Mazowieckim.
Przypomnijmy, że Fundacja Małgorzaty Glinki, wraz z klubami siatkarskimi i samorządami lokalnymi na terenie kraju realizuje projekt pn. „Z pasją po zdrowie”, który jest wspierany przez MKDNIS. W ramach otrzymanego wsparcia w każdej z 16 miejscowości zrzeszonych w GA odbędą się cykliczne zajęcia rekreacyjno-sportowe z elementami zajęć korekcyjnych. Łącznie projektem objętych zostanie ponad 1100 dzieci w wieku 7-12 lat.