Blisko 150 dzieci rozpoczyna wakacyjny turnus z Glinka Academy

Blisko 150 dzieci z Polski i z Ukrainy rozpoczyna właśnie wakacje z Glinka Academy. Pierwszy z trzech planowanych turnusów w Wałczu rozpoczyna się w piątek 15 lipca. W całej akcji weźmie udział ponad 600 młodych siatkarek i siatkarzy.

Przypomnijmy, że już po raz piąty Glinka Academy organizuje wyjątkowe turnusy wakacyjne dla dzieci. W tym roku weźmie w nich udział ponad 600 dzieci, w tym ponad setka młodych siatkarzy i siatkarek z Ukrainy. Poza treningami czekać będzie na nich mnóstwo atrakcji i zabaw.

Pierwsza grupa rozpocznie wspólnie treningi i zabawę już w piątek 15 lipca. Będą to dzieci z Polski i z Ukrainy. – Oczywiście będzie czas na treningi, sparingi i poprawianie umiejętności siatkarskich – opowiada Arkadiusz Niefiedowicz, główny organizator wakacji z Glinka Academy. – To jednak tylko część tego, co czeka na dzieciaki, bowiem chcemy im zapewnić także mnóstwo dobrej zabawy. Będą spływ kajakowy, wycieczka do parku linowego a także zajęcia edukacyjne w naszym Lokalnym Centrum Nauki. Tam będzie można skorzystać m.in. z laboratorium konstrukcji klocków, informatycznego oraz laboratorium symulatorów.

W dotychczasowych edycjach wakacji z Glinka Academy wzięło udział ponad 3000 młodych siatkarek i siatkarzy. Za każdym razem w trakcie obozu sportowego – trwającego dziesięć dni – mieli okazję doskonalenia umiejętności w trakcie treningów i meczów kontrolnych z rówieśnikami z całej Polski oraz czas na integrację oraz zabawę.

– Cieszę się, że dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz samorządów i partnerów możemy organizować takie obozy sportowe – podkreśla Małgorzata Glinka, dwukrotna mistrzyni Europy w siatkówce. – Zaczynamy z pierwszym turnusem, przed nami dwa kolejne. Taka forma spotkania dzieci z naszej akademii ma szczególną wartość, bo spędzają ze sobą zdecydowanie więcej czasu niż w trakcie turniejów czy meczów.

W tym roku w ramach wakacji z Glinka Academy na wypoczynek do Wałcza przyjedzie także setka młodych siatkarek i siatkarzy z Ukrainy. – W czasie wojny w Ukrainie uznaliśmy, że możemy wspomóc naszych sąsiadów, zapraszając dzieci grające w siatkówkę na nasze wakacje. Cieszę się, że choć w ten sposób możemy się włączyć do pomocy – mówi Glinka.

Wakacje z Glinka Academy odbywają się już po raz piąty. Ich organizację wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki.