Blisko 200 młodych siatkarek i siatkarzy powalczy w Śmiglu „O Puchar Małgorzaty Glinki”

W sobotę i w niedzielę UKS Śmigiel będzie gościł młode siatkarki i siatkarzy z klubów Glinka Academy z różnych zakątków Polski. W dwudniowym, ogólnopolskim turnieju rywalizować będzie prawie 200 dziewczynek i chłopców. Będzie to także doskonała okazja do spotkania Małgorzaty Glinki. Rozstrzygnięcia poznamy w niedzielę, gdy zostaną rozdane medale.

Ogólnopolski turniej „O Puchar Małgorzaty Glinki” jest jednym z kilkunastu, które miały miejsce w 2022 roku, a odbywały się w klubach zrzeszonych w ramach Glinka Academy. Tym razem w Śmiglu – w hali sportowej ZSP Nietążkowo, współorganizatora zawodów – rywalizować będą dziewczynki w kategorii dwójek, trójek i czwórek oraz chłopcy w kategorii dwójek.

– Spodziewamy się mniej więcej 180 uczestników turnieju – mówi Ryszard Primel, prezes UKS Śmigiel. – Gramy w sobotę i w niedzielę, zakończenie planujemy mniej więcej na godzinę 15. Bardzo dziękuję naszym partnerom i sponsorom, którzy wsparli nas przy organizacji tego turnieju – Urzędowi Miasta w Śmiglu, Starostwu Powiatowemu w Kościanie, Bankowi Spółdzielczemu i Ośrodkowi Kultury w Śmiglu – dodaje.

Przypomnijmy, że niedawno odbył się także pierwszy, historyczny turniej „Wielki Finał o Puchar Małgorzaty Glinki 2022”. Ponad 350 młodych siatkarek i siatkarzy z całej Polski rywalizowało w czterech halach w Łebie i Lęborku. Ogólnopolski turniej dla młodych siatkarzy i siatkarek to spełnienie jednego z marzeń założycielki Glinki Academy – dwukrotnej mistrzyni Europy Małgorzaty Glinki. Wszystkie projekty Glinka Academy są wspierane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

– Bardzo się cieszę, że udało nam się przeprowadzić tak duże zawody – mówi Małgorzata Glinka. – Chcę, żeby na stałe weszły do naszego kalendarza, tak jak to się sią stało z turniejami rozgrywanymi w poszczególnych klubach. Będę teraz miała okazję w trakcie weekendu spotkać się z naszymi młodymi zawodniczkami i zawodnikami, co mnie bardzo cieszy – dodaje.