Blisko czterysta młodych siatkarzy i siatkarek powalczy w Starogardzie Gdańskim o „Puchar Małgorzaty Glinki”

To będzie kolejne wspaniałe Grand Prix Kociewia w minisiatkówce. SKFiS Glinka Academy KaEmKa Starogard Gdański organizuje w sobotę i w niedzielę turniej dla dziewczynek i chłopców w kategorii dwójek, trójek i czwórek, łącznie rywalizować w nim będzie prawie 400 młodych siatkarzy. Do Starogardu Gdańskiego zawita także dwukrotna mistrzyni Europy Małgorzata Glinka.

To będą wspaniałe dwa dni emocji w Starogardzie Gdańskim. Blisko czterystu młodych uczestników walczyć będzie w „Turnieju O Puchar Małgorzaty Glinki”. – Najpierw w sobotę będą rywalizowały dziewczynki, w sumie ponad siedemdziesiąt drużyn w trzech kategoriach – mówi trener Rafał Prus z klubu SKFiS Glinka Academy KaEmKa Starogard Gdański. – Z kolei w niedzielę zagrają chłopcy, mamy na ten moment 46 zgłoszonych ekip. W sumie w Zespole Szkół Ekonomicznych zagra prawie czterysta młodych siatkarzy. Uda nam się rozegrać tak wiele meczów, bo stworzyliśmy na trzech sektorach aż osiem boisk – dodaje.

W sobotę trwać będzie rywalizacja dwójek, trójek i czwórek dziewcząt, w niedzielę w tych samych kategoriach spotkają się chłopcy. – Bardzo się cieszę, że będę miała okazję z bliska przyglądać się tym zmaganiom – mówi założycielka Glinka Academy, Małgorzata Glinka. – To dla mnie zawsze wielka frajda móc obserwować rywalizację naszej młodzieży i móc z nią się spotkać i porozmawiać – dodaje.

Ogólnopolski turniej „O Puchar Małgorzaty Glinki” jest jednym z cyklu turniejów, które miały miejsce w 2022 roku, a odbywały się w klubach zrzeszonych w ramach Glinka Academy. Partnerami i sponsorami, którzy wsparli organizację turnieju są Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Starostwo Powiatowe w Starogadzie Gdańskim.