Czterysta młodych siatkarzy i siatkarek rywalizowało w Starogardzie Gdańskim o „Puchar Małgorzaty Glinki”

To było wspaniałe Grand Prix Kociewia w minisiatkówce. SKFiS Glinka Academy KaEmKa Starogard Gdański zorganizował turniej dla dziewczynek i chłopców w kategorii dwójek, trójek i czwórek. Łącznie rywalizowało w nim prawie 400 młodych siatkarek i siatkarzy. Do Starogardu Gdańskiego zawitała także dwukrotna mistrzyni Europy Małgorzata Glinka. Turnieje są wspierane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Na kilkaset startujących dzieci czekały wspaniałe dwa dni emocji w Starogardzie Gdańskim. Blisko czterystu młodych uczestników walczyło w „Turnieju O Puchar Małgorzaty Glinki”.

– Najpierw w sobotę rywalizowały dziewczynki, w sumie ponad siedemdziesiąt drużyn w trzech kategoriach – mówi trener Rafał Prus z klubu SKFiS Glinka Academy KaEmKa Starogard Gdański. – Z kolei w niedzielę zagrali chłopcy. W sumie w Zespole Szkół Ekonomicznych walczyło i bawiło się prawie czterysta młodych siatkarzy – dodaje trener.

W sobotę trwała rywalizacja dwójek, trójek i czwórek dziewcząt, w niedzielę w tych samych kategoriach spotkali się chłopcy. W sumie w turnieju dziewcząt wystartowało aż 75 drużyn, najlepsze były w dwójkach Wilki I, w trójkach Jasieniak I, a w czwórkach Gedania I. Z kolei u chłopców (43 ekipy) najlepsi okazali się siatkarze UKS Set Starogard Gdański (dwójki), SPS Lębork II (trójki) i Trefl (czwórki).

– To był fantastyczny turniej, dla mnie zawsze kontakt z dziećmi z naszej Akademii to wspaniałe przeżycie – mówi założycielka Glinka Academy, Małgorzata Glinka. – Miałam okazję spotkać się z dziećmi, trenerami, podpatrywać jak rywalizują i wręczyć najlepszym wyróżnienia. Najwspanialsza jest radość, którą sprawia im rywalizacja i gra w siatkówkę – dodaje.

Ogólnopolski turniej „O Puchar Małgorzaty Glinki”, rozgrywany w Starogardzie Gdańskim, był jednym z cyklu turniejów, które miały miejsce w 2022 roku, a odbywały się w klubach zrzeszonych w ramach Glinka Academy. Partnerami i sponsorami, którzy wsparli organizację turnieju są Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Starostwo Powiatowe w Starogadzie Gdańskim.

Najlepsze zespoły wśród dziewczynek:

kategoria dwójek:
1. Wilki I
2. KaEmka I
3. Jasieniak II
4. Trefl SP 6 I
5. Jasieniak I

kategoria trójek:
1. Jasieniak I
2. Stężyca I
3. Miastko I
4. Miastko II
5. Rumia I

kategoria czwórek:
1. Gedania I
2. Połczyn
3. KaEmka I
4. Trefl
5. Giżycko

Najlepsze zespoły wśród chłopców:

kategoria dwójek:
1. Set I
2. Set III
3. Jasieniak II
4. Jasieniak I
5. Set IV

kategoria trójek:
1. Lębork II
2. Wilki
3. Lębbork I
4. Set I
5. Jasieniak

kategoria czwórek:
1. Trefl I
2. Lębork I
3. Lębork II
4. Jasieniak I
5. Koszalin I