Emocje w Ogólnopolskim Turnieju „O Puchar Małgorzaty Glinki – Mini Gryf Cup VIII”

Ponad setka młodych siatkarzy rywalizowała w Szczecinku w „Ogólnopolskim Turnieju „O Puchar Małgorzaty Glinki – Mini Gryf Cup VIII”. Najlepszych nagrodzono, a turniejowi z bliska przyglądała się Małgorzata Glinka.

W rywalizacji wzięły udział trójki chłopców. Zagrało ponad stu uczestników z klas piątych szkół podstawowych. Łącznie odbyło się 168 meczów, rozgrywanych w Szkole Podstawowej nr 5. Przyjechały drużyny m.in. z Milicza, Lęborka, Poznania, Szczecina, Koszalina, Wałcza czy Grudziądza.

– Jestem bardzo zadowolona, że nasi młodzi siatkarze mają okazję rywalizować w takich warunkach, spotykać się z rówieśnikami i wspólnie bawić – mówi Małgorzata Glinka, dwukrotna mistrzynie Europy w siatkówce. – Lubię z bliska przyglądać się naszym turniejom, temu jak młodzież reaguje i jak przeżywa swoje mecze. Pragnę serdecznie podziękować organizatorom, wszystkim grającym oraz sponsorom i partnerom, którzy wspomagają nas w tworzeniu Glinka Academy. Bardzo dziękuję naszemu głównemu partnerowi – Ministerstwu Sportu i Turystyki – dodaje.

Przypomnijmy, że Glinka Academy wraz z klubami w niej zrzeszonymi – z całej Polski – organizują cykl ogólnopolskich turniejów w minisiatkówce, w których uczestniczy w sumie około 3500 dzieci. Poza turniejami Glinka Academy organizuje wyjątkowe siatkarskie wakacje (w tym roku także dla setki dzieci z Ukrainy), zajęcia korekcyjne, 17 pikników zdrowia oraz specjalną konferencję szkoleniową dla trenerów z akademii.

Wyniki turnieju „O Puchar Małgorzaty Glinki – Mini Gryf Cup VIII:

Finał A:

1. Krzeszyce
2. Lebork 1
3. Poznań 2
4. Police 1
5. Wałcz 1
6. Grudziądz 1
7. Milicz 1
8. Stocznia 2

Finał B:
9. Gryf
10. Police 2
11. Wałcz 2
12. Milicz 2
13. Grudziądz 2
14. Lebork 2
15. Bronek 1
16. Lębork 3

Finał C:
17. Lolek
18. Delfin
19. Poznań 1
20. Stocznia 1
21. Bronek 2
22. Szczecin 1
23. Police
24. Szczecin 2