Już za chwilę wakacyjne obozy z Glinka Academy

Prawie 700 dzieci z całej Polski będzie aktywnie wypoczywać, bawić się i trenować z Glinka Academy. III Ogólnopolski Camp Siatkarski z Małgorzatą Glinką odbywać się będzie w Wałczu, z kolei III Ogólnopolski Festiwal Piłki Siatkowej zaplanowano w Suchej Beskidzkiej.

Szykują się po raz kolejny niezapomniane wrażenia i emocje. Prawie 700 dzieci wraz z trenerami i opiekunami skorzysta z letnich obozów organizowanych przez Glinka Academy. Pierwszy turnus rozpocznie się już 13 lipca, w Suchej Beskidzkiej.

– Bardzo się cieszę, że po raz kolejny będę miała okazję spotkać się z dzieciakami także w wakacje – mówi Małgorzata Glinka-Mogentale, dwukrotna mistrzyni Europy. – Nasze obozy to oczywiście inne wydarzenia niż turniejem, więc za każdym razem chcemy zapewnić ich uczestnikom mnóstwo frajdy i atrakcji. To czas na zabawę, aktywny wypoczynek, tak jak to powinno być właśnie w czasie wolnym od zajęć szkolnych – dodaje.

Dzieci będą miały oczywiście okazję potrenować siatkówkę, lecz czekać będzie na nie mnóstwo atrakcji. W Wałczu, gdzie odbędą się dwa turnusy, spotkają się młodzicy i młodziczki wraz z trenerami, z kolei w Suchej Beskidzkiej obozy są przeznaczone dla dzieci z minisiatkówki, oczywiście również z udziałem trenerów.

Wakacje z Glinka Academy ruszają 13 lipca, ostatni obóz zakończy się 25 sierpnia, czyli już w ostatnich dniach przed startem nowego roku szkolnego i kolejnego z turniejów „O Puchar Małgorzaty Glinki”.

Przypomnijmy, że Fundacja Małgorzaty Glinki, wraz z klubami siatkarskimi i samorządami lokalnymi na terenie całego kraju realizuje projekt „Z pasją po zdrowie”, który wspierany jest przez Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu. W ramach otrzymanego wsparcia, w każdej z 16 miejscowości zrzeszonych w Glinka Academy, odbywają się cykliczne zajęcia rekreacyjno-sportowe z elementami zajęć korekcyjnych. Łącznie projektem objętych zostanie ponad 1100 dzieci, w wieku 7-12 lat. 


Fundacja przeprowadzi również Akcję Letnią dla ponad 700 dzieci – w Wałczu (dwa turnusy) oraz w Suchej Beskidzkiej. Zorganizuje także specjalną konferencję szkoleniową dla trenerów – wszystko dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.