Małgorzata Glinka na wspólnych wakacjach ze 150 młodymi siatkarkami i siatkarzami

Blisko 150 dzieci z Polski i z Ukrainy bawi się na sportowo w trakcie wakacji z Glinka Academy. Małgorzata Glinka razem z nimi uczestniczy w pierwszym z trzech planowanych turnusów w Wałczu. Dla dzieci, poza treningami siatkarskimi, przygotowano mnóstwo atrakcji – spływ kajakowy, park linowy, piknik i wiele sportowych zabaw na powietrzu. W całej akcji weźmie udział ponad 600 młodych siatkarek i siatkarzy. Organizację wakacji wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Przypomnijmy, że w dotychczasowych edycjach wakacji z Glinka Academy wzięło udział ponad 3000 młodych siatkarek i siatkarzy. Za każdym razem w trakcie obozu sportowego – trwającego dziesięć dni – miały okazję doskonalenia umiejętności w trakcie treningów i meczów kontrolnych z rówieśnikami z całej Polski. Poza tym program wakacji zakłada to, co najważniejsze, czyli także czas na zabawę i odpoczynek. Dzieci mają okazję wziąć udział w spływach kajakowych, korzystają z atrakcji parku linowego, mają specjalne imprezy integracyjne oraz zabawy na powietrzu.

– Cieszę się, że dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz samorządów i partnerów możemy organizować takie obozy sportowe – podkreśla Małgorzata Glinka, dwukrotna mistrzyni Europy w siatkówce. – Jest to dla mnie wyjątkowa sprawa, bowiem po raz pierwszy gościmy dzieci z Ukrainy. One są bardzo wdzięczne i cieszą się, że mogą się z nami integrować i bawić. To także dla mnie duże przeżycie, które dostarczyło sporo emocji. Jeszcze raz dziękuję bardzo tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że możemy dać tym wszystkim dzieciakom choć chwilę radości i normalności.

W tym roku w ramach wakacji z Glinka Academy na wypoczynek do Wałcza przyjedzie w sumie setka młodych siatkarek i siatkarzy z Ukrainy. Wakacje z Glinka Academy odbywają się już po raz piąty. Ich organizację wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki.