Małgorzata Glinka spędza wakacje z ponad 350 młodymi siatkarkami i siatkarzami

Ponad 350 młodych siatkarek i siatkarzy z klubów Glinka Academy z całej Polski bierze udział w sportowych obozach w Wałczu. Towarzyszy im Małgorzata Glinka. To jeden z trzech turnusów organizowanych przez fundację dwukrotnej mistrzyni Europy. Łącznie z aktywnej formy wypoczynku skorzysta ponad 600 dzieci.

Przypomnijmy, że w pierwszym turnusie blisko 150 dzieci z Polski i z Ukrainy bawiło się na sportowo w trakcie wakacji z Glinka Academy. Poza treningami siatkarskimi i sparingami z rówieśnikami przygotowano mnóstwo atrakcji – spływy kajakowe, park linowy, pikniki i wiele sportowych zabaw na powietrzu.

W Wałczu, w ramach projektu „Z pasją po zdrowie” zorganizowano także specjalny piknik.  Projekt, podobnie jak turnusy wakacyjne, wspierany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W jego ramach młodzi siatkarze mogli nie tylko aktywnie się bawić, korzystając z mnóstwa atrakcji jak specjalne trampoliny czy zjeżdżalnie, czy wziąć udział w wielu zabawach z animatorami, a także dowiedzieć się więcej na temat zdrowego stylu życia i odżywania.

– Fantastycznie spędzam czas, odpoczywam i dobrze się bawię, mam nadzieję że tak samo jak nasze 350 dzieci – podkreśla Małgorzata Glinka. – Te wakacje to okazja do jeszcze większej integracji naszych klubów, aktywnego spędzenia wakacji i przede wszystkim naładowania akumulatorów przed nowym sezonem szkolnym, który rusza już za miesiąc – dodaje.  

– Idealny moment na takie wakacje, jesteśmy po zakończeniu sezonu i przygotowujemy się do kolejnego – mówi Mikołaj Wojtyczka, trener MKS MOS Wieliczka. – Najważniejsze jest to, że mamy okazję zagrać sparingi, wymienić się pomysłami z innymi trenerami, poeksperymentować, a przede wszystkim tutaj tak wiele się dzieje, że nie ma czasu na nudę – dodaje.

W dotychczasowych edycjach wakacji z Glinka Academy wzięło udział ponad 3000 młodych siatkarek i siatkarzy. Za każdym razem w trakcie obozu sportowego – trwającego dziesięć dni – miały okazję doskonalenia umiejętności w trakcie treningów i meczów kontrolnych z rówieśnikami z całej Polski. Poza tym program wakacji zakłada to, co najważniejsze, czyli także czas na zabawę i odpoczynek. Dzieci mają okazję wziąć udział w spływach kajakowych, korzystają z atrakcji parku linowego, mają specjalne imprezy integracyjne oraz zabawy na powietrzu.