Małgorzata Glinka uhonorowana w Alei Gwiazd Sportu – Władysławowo

Małgorzata Glinka została wyróżniona w XXI edycji Alei Gwiazd Sportu. We Władysławowie odsłoniła swoją gwiazdę razem z wieloma wspaniałymi gwiazdami sportu oraz znakomitymi szkoleniowcami.

Aleję Gwiazd Sportu prowadzi fundacja powołana w 2000 roku. Zajmuje się ona corocznym honorowaniem najwybitniejszych postaci ze świata sportu z Polski i z zagranicy. Aleja jest jedną z atrakcji nadmorskiego Władysławowa. W niedzielę wyróżniono kolejnych trzynaście osób.

– To dla mnie zaszczyt znaleźć się w tak fantastycznym gronie – powiedziała Małgorzata Glinka. – To bardzo przyjemne wyróżnienie, Aleja jest położona w pięknym, nadmorskim mieście, jestem dumna że zauważono moje dokonania i mogłam odsłonić swoją gwiazdę. Bardzo dziękuję organizatorom za to wyróżnienie.

W niedzielę wyróżniono także Wandę Panfil (mistrzyni świata w maratonie), Krystynę Krupę (siatkarka, dwukrotna medalistka igrzysk olimpijskich), Leszka Cichego (himalaistę), Maję Włoszczowską (kolarstwo górskie i MTB), Jarosławę Jóźwiakowską (lekkoatletyka), Henryka Kohnkego (podnoszenie ciężarów), Ewę Zasadę (pilot rajdowy), Justynę Kowalczyk (biegaczka narciarska, medalistka olimpijska) oraz trenerów: Aleksandra Wierietielnego, Andrzeja Gmitruka, Stanisława majorka i Edwarda Szymczaka.