O Puchar Małgorzaty Glinki w Wieliczce

Już w najbliższy weekend – 5 i 6 czerwca – w Wieliczce ponad 150 dziewczynek z roczników 2008 i młodszych będzie rywalizować w Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Małgorzaty Glinki. W sobotę odbędą się mecze w kategorii dwójek i czwórek, w niedzielę będą grać trójki.

To już kolejny turniej po poluzowaniu rządowych ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa. – Przede wszystkim cieszę się, że dzieci będą miały ze sobą kontakt, mogły spędzić przyjemnie czas także poza boiskiem – mówi Małgorzata Glinka-Mogentale, dwukrotna mistrzyni Europy. – Wracanie do normalności jest dla nas wszystkich bardzo ważne i nasze turnieje są dodatkową okazją, by ten powrót maksymalnie przyspieszyć. Liczę, że wszyscy uczestnicy będą się świetnie bawić, a ja dziękuję organizatorom, władzom samorządowym Wieliczki oraz Ministerstwu Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu za to, że przy Waszym wsparciu możemy wspólnie się spotykać i rywalizować – dodaje.

Na turniej do Wieliczki przyjadą dziewczynki z kilku województw. – Będziemy gościć kluby m.in. z Dolnego Śląska, Wielkopolski, Śląska oraz oczywiście z całego naszego regionu – mówi Mikołaj Wojtyczka, jeden z organizatorów zawodów z klubu MKS MOS Wieliczka. – W sobotę będziemy rywalizować w dwójkach oraz w czwórkach. Zawody odbędą się w obiektach Szkół Podstawowych nr 1 i nr 2, rozpoczynają się o 9 rano, potrwają mniej więcej do godz. 15. Turniej zakończy niedzielna rywalizacja trójek. Liczymy na mnóstwo dobrej zabawy i ciekawych meczów – dodaje.

W weeekend zagrają dziewczynki z roczników od 2008 roku. W kategorii dwójek 2010 i młodsze, trójek 2009 i młodsze, czwórek – 2008 i młodsze.  

Pomimo trudnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, Fundacja Małgorzaty Glinki nie zwalnia tempa. Na 2021 rok zaplanowano łącznie szesnaście turniejów, w których pokazać swe umiejętności mogą dzieci i młodzież z całej Polski. Do końca 2021 roku zaplanowano jeszcze 8 turniejów, m.in. w Tarnowie, Turku, Starogardzie Gdańskim, Wałczu czy Tomaszowie Mazowieckim (łącznie w naszych turniejach udział weźmie prawie 3000 dzieci).

Przypomnijmy, że Fundacja Małgorzaty Glinki, wraz z klubami siatkarskimi i samorządami lokalnymi na terenie całego kraju realizuje projekt „Z pasją po zdrowie”, który jest wspierany przez Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu. W ramach otrzymanego wsparcia w każdej z 16 miejscowości zrzeszonych w Glinka Academy odbywają się cykliczne zajęcia rekreacyjno-sportowe z elementami zajęć korekcyjnych. Łącznie projektem objętych zostanie ponad 1100 dzieci, w wieku 7-12 lat. 
Fundacja przeprowadzi również Akcję Letnią dla ponad 700 dzieci – w Wałczu (2 turnusy) oraz w Suchej Beskidzkiej. Zorganizuje także specjalną konferencję szkoleniową dla trenerów – wszystko dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.