Ponad 150 dzieci powalczy o Puchar Małgorzaty Glinki w Lęborku

Ponad 150 dziewczynek i chłopców będzie walczyło w najbliższą sobotę w Lęborku o Puchar Małgorzaty Glinki. W trakcie 2021 roku w turniejach weźmie udział ponad 3000 młodych siatkarek i siatkarzy.

To nie koniec wielkich emocji siatkarskich w czerwcu. Już w najbliższą sobotę odbędzie się w Lęborku już dziewiąty Turniej o Puchar Małgorzaty Glinki w kategorii dwójek dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji przystąpi po 18 drużyn w każdej kategorii wiekowej. Zawody rozpoczną się o godzinie 9.30 w hali miejskiej przy Szkole Podstawowej nr 7. Na parkiecie będziemy mogli zobaczyć wielu finalistów tegorocznego finału ogólnopolskiego rozgrywek „Kinder Joy of Moving” .

– Bardzo się cieszymy, że możemy zagrać, bo przez pandemię wiele rzeczy wcale nie było prostych – mówi Marcin Dawidowski, trener SPS Lębork, organizator sobotniego turnieju. – Spodziewam się ciekawej walki i wysokiego poziomu, a już teraz powoli przymierzamy się do jubileuszu w następnym sezonie, bo będzie to dla nas spore wydarzenie, gdyż spotkamy się już po raz dziesiąty – dodaje.

Fundacja Małgorzaty Glinki w 2021 roku nie zwalnia tempa. Zaplanowano łącznie szesnaście turniejów, w których pokazać swe umiejętności mogą dzieci i młodzież z całej Polski. Do końca 2021 roku zaplanowano jeszcze 6 turniejów, m.in. w Turku, Starogardzie Gdańskim, Wałczu czy Tomaszowie Mazowieckim (łącznie w naszych turniejach udział weźmie prawie 3000 dzieci).

– Zawsze jestem bardzo radosna, gdy widzę uśmiechnięte dzieci, które bawią się sportem, cieszą ruchem i przy okazji rywalizują – podkreśla Małgorzata Glinka-Mogentale, która dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz władz samorządowych i partnerów Akademii, w 2021 roku przeprowadzi łącznie szesnaście takich ogólnopolskich turniejów. – To nasz ostatni turniej przed wakacjami, później przygotowaliśmy dla dzieciaków obozy sportowe, a od września wracamy do rywalizacji turniejowej w Polsce – dodaje dwukrotna mistrzyni Europy.

Przypomnijmy, że Fundacja Małgorzaty Glinki, wraz z klubami siatkarskimi i samorządami lokalnymi na terenie całego kraju realizuje projekt „Z pasją po zdrowie”, który wspierany jest przez Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu. W ramach otrzymanego wsparcia, w każdej z 16 miejscowości zrzeszonych w Glinka Academy, odbywają się cykliczne zajęcia rekreacyjno-sportowe z elementami zajęć korekcyjnych. Łącznie projektem objętych zostanie ponad 1100 dzieci, w wieku 7-12 lat. 


Fundacja przeprowadzi również Akcję Letnią dla ponad 700 dzieci – w Wałczu (dwa turnusy) oraz w Suchej Beskidzkiej. Zorganizuje także specjalną konferencję szkoleniową dla trenerów – wszystko dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Podział grup turnieju w Lęborku:

∂ Dziewczęta:

Grupa A
1. UKS Jasieniak Gdańsk 1
2. Gryf Szczecinek 1
3. PTPS Człuchów 1
4. Wilki Chwaszczyno 2
5. SPS Lębork 2
6. SP 1 Milicz

Grupa B
1. GAS Gdynia
2. AS Trefl Gdańsk 1
3. Wilki Chwaszczyno 1
4. PTPS Człuchów 2
5. Gryf Szczecinek 2
6. Siatka Zgierz II

Grupa C
1. Siatka Zgierz 1
2. SPS Lębork 1
3. ZSP 6 Gdańsk
4. UKS Libero Łebień
5. UKS Jasieniak Gdańsk II
6. AS Trefl Gdańsk II

∂ Chłopcy:

Grupa A
1.SPS Lębork 1
2. Wilki Chwaszczyno 1
3. SP 13 Koszalin 1
4. AS Trefl Gdańsk 2
5. SGS Goleniów 2
6. Set Starogard 1

Grupa B
1. AS Trefl Gdańsk 1
2. Lolek Koszalin
3. Gryf Szczecinek
4. SPS Lębork III
5. UKS Jasieniak Gdańsk II
6. Wilki Chwaszczyno II

Grupa C
1.UKS Jasieniak Gdańsk 1
2. Iryda Cewice
3. SGS Goleniów 1
4. SP 13 Koszalin 2
5. SPS Lębork II
6. UKS Libero Łebień