Ponad 240 uczestników rywalizowało w turnieju „O Puchar Małgorzaty Glinki” w Wałczu

Ponad 240 uczestników – dzieci i trenerów – wspólnie rywalizowało w XII Ogólnopolskim Turnieju Minipiłki Siatkowej o Puchar Małgorzaty Glinki, w kategorii trójek dziewcząt i chłopców. W Wałczu rozegrano aż 470 meczów, w trakcie dwóch dni kapitalnej zabawy i sportowej rywalizacji nie zabrakło także wspólnego celebrowania Święta Niepodległości.

W trakcie dwudniowej rywalizacji w turnieju trójek dziewcząt zmierzyło się aż 31 drużyn, najlepsza okazała się ekipa Glinka Academy Gryf Szczecinek 1, a na MVP turnieju wybrano Lenę Lesyk (GA Gryf Szczecinek). Z kolei w turnieju chłopców walczyły 22 zespoły – triumfował Glinka Academy SPS Lębork 1, a MVP wybrano Macieja Winiarskiego – GA SPS Lębork.

– Bardzo się cieszę, że po raz kolejny udaje się zorganizować i przeprowadzić tak fajne zawody dla naszych klubów – mówi Małgorzata Glinka, dwukrotna mistrzyni Europy. – Naszym celem jest zapewnienie dzieciom jak najlepszych warunków do rozwoju, zarówno na boiskach jak i poza nimi. Gratuluję zwycięzcom i dziękuję partnerom oraz sponsorom, z Ministerstwem Sportu i turystyki na czele i Fundacją Enea – dodaje.

W trakcie dwudniowych zmagać w Wałczu rozegrano aż 290 meczów w kategorii dziewcząt i 180 meczów w kategorii chłopców. W piątek wspólnie celebrowano także Święto Niepodległości. Na uczestników czekały nagrody rzeczowe, dyplomy oraz medale – przede wszystkim jednak nasze drużyny miały okazję do wspaniałej zabawy i integracji.

Turniej rozgrywano w hali Akademii Nauk Stosowanych w Wałczu, której remont przeprowadzono dzięki wsparciu funduszy Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wyniki turnieju w Wałczu:

Trójki dziewcząt:

    1.    GA Gryf Szczecinek 1
    2.    SPS Zbąszynek 1
    3.    UKS Bukowe Szczecin 1
    4.    SP 9 Bydgoszcz 1
    5.    GA Volley Wałcz 1
    6.    UKS Śmigiel 1
    7.    UKS Morena Miastko 2
    8.    SMS Police 1
    9.    SPS Zbąszynek 2
    10.    UKS Morena Miastko 1
    11.    GA Dwójka Milicz 1
    12.    SP 48 Szczecin 1
    13.    STS Koszalin 2
    14.    SMS Police 2
    15.    GA Volley Wałcz 2
    16.    GA UKS Pogodno Szczecin 1
    17.    Wilki Chwaszczyno 1
    18.    UKS Bukowe 3
    19.    UKS Bukowe 2
    20.    Wilki Chwaszyno 2
    21.    SP 9 Bydgoszcz 2
    22.    SP 71 Szczecin 1
    23.    STS Koszalin 1
    24.    GA UKS Pogodno Szczecin 2
    25.    SP 71 Szczecin 2
    26.    Morena Miastko 3
    27.    GA Volley Wałcz 3
    28.    SP 48 Szczecin 2
    29.    GA Gryf Szczecinek 2
    30.    GA UKS Śmigiel 2
    31.    GA Volley Wałcz 4
MVP turnieju: Lena Lesyk – GA Gryf Szczecinek.

Trójki chłopców:

    1.    GA SPS Lębork 1
    2.    UKS Żak  Krzeszyce 1
    3.    GA SPS Lębork 2
    4.    Klub Akademia Siatkówki Zenit Wrocław Wrocław
    5.    UKS Wilki Chwaszczyno
    6.    IUKS Jedynka Poznań 1
    7.    GA Gryf Szczecinek
    8.    GA Volley Wałcz 1
    9.    SMS Police 1
    10.    GA „Dwójka” Milicz
    11.    SGS Goleniów 1
    12.    SMS Police 2
    13.    UKS Żak Krzeszyce 2
    14.    IUKS Jedynka Poznań 2
    15.    GA SPS Lębork 4
    16.    GA Volley Wałcz 3
    17.    GA SPS Lębork 3
    18.    GA Volley Wałcz 2
    19.    UKS Bukowe 1
    20.    SGS Goleniów 2
    21.    UKS Bukowe 2
    22.    SP Łebień
MVP turnieju: Maciej Winiarski – GA SPS Lębork.