Ponad 600 dzieci na wakacjach z Glinka Academy

Już po raz piąty Glinka Academy organizuje wyjątkowe turnusy wakacyjne dla dzieci. W tym roku weźmie w nich udział ponad 600 dzieci, w tym ponad setka młodych siatkarzy i siatkarek z Ukrainy. Poza treningami czekać będzie na nich mnóstwo atrakcji i zabaw.

W dotychczasowych edycjach wakacji z Glinka Academy wzięło udział ponad 3000 młodych siatkarek i siatkarzy. Za każdym razem w trakcie obozu sportowego – trwającego dziesięć dni – miały okazję doskonalenia umiejętności w trakcie treningów i meczów kontrolnych z rówieśnikami z całej Polski. Poza tym program wakacji zakłada to, co najważniejsze, czyli także czas na zabawę i odpoczynek. Dzieci mają okazję wziąć udział w spływach kajakowych, korzystają z atrakcji parku linowego, mają specjalne imprezy integracyjne.

– Cieszę się, że dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz samorządów i partnerów możemy organizować takie obozy sportowe – podkreśla Małgorzata Glinka, dwukrotna mistrzyni Europy w siatkówce. – Duża grupa dzieciaków nie tylko potrenuje, ale jeszcze będzie mogła liczyć na fajną zabawę, integrację oraz atrakcje. To bardzo ważne, by dzieci miały możliwość takiego aktywnego wypoczynku w czasie wolnym od szkoły.

W tym roku w ramach wakacji z Glinka Academy na wypoczynek do Wałcza przyjedzie także setka młodych siatkarek i siatkarzy z Ukrainy. – W czasie wojny w Ukrainie uznaliśmy, że możemy wspomóc naszych sąsiadów, zapraszając dzieci grające w siatkówkę na nasze wakacje – mówi Glinka.

Wakacje z Glinka Academy odbywają się już po raz piąty. Ich organizację wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki.