Pracowity i udany 2021 rok z Glinka Academy, wielkie marzenia na 2022!

Pandemia koronawirusa nie zatrzymała kapitalnych ludzi zrzeszonych w Glinka Academy w zachęcaniu dzieci oraz młodzieży do aktywności i zdrowego odżywiania, pokochania sportu a siatkówki w szczególności. Ostatnie dwanaście miesięcy to wiele wspaniałych wydarzeń, wspartych przez  Ministerstwo Sportu i Turystyki. A nowy, 2022 rok zapowiada się jeszcze wspanialej!

W trudnych, koronawirusowych czasach jeszcze ważniejsze staje się zachęcanie najmłodszych do aktywności sportowej, do ruchu i umożliwienie im poprzez sport oraz aktywność kontaktu z rówieśnikami.

– Bardzo się cieszę, że Glinka Academy to ludzie i miejsce, w którym możemy wspierać dzieci w ich rozwoju, uczyć pozytywnych nawyków i co równie ważne dać im możliwość świetnej zabawy z rówieśnikami – mówi Małgorzata Glinka-Mogentale, dwukrotna mistrzyni Europy. – To był trudny rok dla nas wszystkich więc tym bardziej jestem dumna, że udało się nam wszystkim przeprowadzić aż tyle turniejów, mieliśmy wspaniałe wakacje w Wałczu i w Suchej Beskidzkiej, pikniki zdrowia czy konferencję szkoleniową dla trenerów. Bardzo dziękuję wszystkim wspaniałym ludziom zaangażowanym w te wszystkie projekty, w szczególności chcę podziękować Ministerstwu Sportu i Turystyki za wsparcie naszych działań oraz ogromną przychylność. Nowy rok to dla mnie i dla Glinka Academy nowe wyzwania, mamy jednak ambitne plany, które będziemy starali się zrealizować – dodaje.  

Przypomnijmy, że w ramach Glinka Academy w 2021 roku przeprowadzano całoroczne zajęcia korekcyjne dla ponad 800 dzieci z 16 miejscowości w kraju. Zorganizowano także IV Ogólnopolski Festiwal Piłki Siatkowej z Małgorzatą Glinką w Wałczu i Suchej Beskidzkiej dla 500 dzieci, III Ogólnopolski Siatkarski Camp z Małgorzatą Glinką w Wałczu – w kategorii młodzik i młodziczka wystartowało 250 uczestników.

Przez cały 2021 rok trwał także cykl 16 turniejów o Puchar Małgorzaty Glinki, w których udział wzięło ponad 4000 dzieci, podobna liczba dzieci i młodzieży uczestniczyła w 16 Piknikach Zdrowia „Z Pasją po Zdrowie”. Udało się także zorganizować III Ogólnopolską konferencję szkoleniową dla sześćdziesięciu trenerów mini piłki siatkowej i nauczycieli wychowania fizycznego w Uniejowie.

Wszystkie te projekty wspierało Ministerstwo Sportu i Turystyki, Glinka Academy wsparli także Fundacja LOTTO oraz przedstawiciele samorządów lokalnych klubów Glinka Academy oraz sponsorzy lokalnych turniejów oraz wydarzeń.

– Jeszcze raz bardzo wszystkim dziękuję – podkreśla Małgorzata Glinka-Mogentale. – Biorąc pod uwagę skalę trudności był to dla nas świetny rok, a mamy marzenia, by w 2022 zrealizować jeszcze większe wydarzenie. Bardzo liczę, że nam się uda – dodaje.