Premiera książki „Wszystkie odcienie złota” Małgorzaty Glinki

Specjalna konferencja prasowa poprzedziła premierę książki „Małgorzata Glinka – Wszystkie odcienie złota. Wybitna siatkarka, dwukrotna mistrzyni Europy otworzyła się przed czytelnikami, a jak sama mówi, książka jest dla niej podziękowaniem dla wszystkich, którzy kibicowali polskim siatkarkom. – To dla mnie jak pożegnalny mecz, którego nigdy nie miałam – mówi siatkarka, która trzyma kciuki za naszych mistrzów świata. – Jutro z USA będzie ciężki bój, ale wygramy 3:2 – przewiduje Glinka.

Książkę znajdziesz tutaj – https://bit.ly/3KlbhXp

W środę 7 września ma miejsce oficjalna premiera biografii jednej z najlepszych zawodniczek w historii polskiej siatkówki. Od dziś pozycję można kupować w księgarniach w całej Polsce a także oczywiście poprzez internet. Książkę przedpremierowo mogli nabyć tylko kibice, którzy przyszli do Spodka na mecz Polski z USA w mistrzostwach świata. Mecenasem wydania książki jest firma Roleski.

„Małgorzata Glinka. Wszystkie odcienie złota” – tak zatytułowana jest biografia znakomitej siatkarki. Nazwanie Glinki legendą na pewno nie jest przesadą, bo była liderką drużyny stworzonej i prowadzonej przez Andrzeja Niemczyka, która w 2003 i 2005 roku zdobyła złote medale mistrzostw Europy. Z tej okazji nasze świetne siatkarki nazwano „Złotkami”. W pamiętnym spotkaniu finałowym z Niemcami w 2003 roku Glinka zdobyła aż 41 punktów. Odnosiła też sukcesy klubowe. Była mistrzynią Francji, Hiszpanii, Turcji i Polski, wygrała Ligę Mistrzyń.

W wydanej przez SQN biografii, którą spisał Kamil Składowski, szczerze opowiada o swojej karierze: jaka była siatkarska droga, która rozpoczyna się na warszawskim Bemowie. Co zmienił w drużynie Andrzej Niemczyk i co sprawiło, że drużyna "Złotek" się rozpadła? Nie unika też najtrudniejszych tematów, m.in. zagadkowej śmierci koleżanki z drużyny, prześladującym ją stalkerze czy małżeństwie, które nie zawsze było usłane różami.

Premiera odbyła się w warszawskiej kawiarni Niepodległa Miejsce Spotkań w Alejach Ujazdowskich, dzięki uprzejmości Biura Programu „Niepodległa”.

– Bardzo dziękuję wszystkim przybyłym na spotkanie, cieszę się że książka jest już na rynku i liczę, że będzie się Wam podobała – powiedziała w trakcie spotkania Małgorzata Glinka. – Teraz czas na trzymanie kciuków za naszych chłopaków, jutro z USA spodziewam się ciężkiej przeprawy, mam jednak nadzieję ze szczęśliwym końcem – dodaje.

Fot. Rafał Oleksiewicz