Świetna zabawa i medale w Wieliczce

Młode siatkarki z KS Prądniczanki Kraków i Energetyka Poznań triumfowały w Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Małgorzaty Glinki rozgrywanym w Wieliczce. Ponad 150 dziewczynek z roczników 2008 i młodszych rywalizowało w kategorii dwójek, trójek i czwórek.

– Bardzo się cieszę, że mogliśmy wrócić do dwudniowej rywalizacji, bo ze względu na koronawirusa ostatnio częściej grało się jednodniowe turnieje – mówi Mikołaj Wojtyczka, jeden z organizatorów zawodów z klubu MKS MOS Wieliczka. – Tym razem dopisali uczestnicy, którzy przyjechali do nas z całego kraju, a dziewczynki pokazały naprawdę wysoki poziom. To była przyjemność oglądanie tych wszystkich młodych siatkarek, które widać było że dobrze się bawią – dodaje.

Pierwszego dnia turnieju w Wieliczce do rywalizowano w kategoriach dwójek i czwórek, w niedzielę rozegrano starcia w trójkach. Zagrały dziewczynki z roczników od 2008 roku. W kategorii dwójek 2010 i młodsze, trójek 2009 i młodsze, czwórek – 2008 i młodsze.

– Dziękuję wszystkim naszym sponsorom i partnerom, miastu i gminie Wieliczka, a także trenerom i naszym siatkarkom za zaangażowanie i fantastyczną walkę – mówi Małgorzata Glinka-Mogentale, dwukrotna mistrzyni Europy. – Cieszę się, że wracamy do normalności a na naszych turniejach jest coraz więcej dzieciaków – dodaje.

Pomimo trudnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, Fundacja Małgorzaty Glinki nie zwalnia tempa. Na 2021 rok zaplanowano łącznie szesnaście turniejów, w których pokazać swe umiejętności mogą dzieci i młodzież z całej Polski. Do końca 2021 roku zaplanowano jeszcze 8 turniejów, m.in. w Tarnowie, Turku, Starogardzie Gdańskim, Wałczu czy Tomaszowie Mazowieckim (łącznie w naszych turniejach udział weźmie prawie 3000 dzieci).

Przypomnijmy, że Fundacja Małgorzaty Glinki, wraz z klubami siatkarskimi i samorządami lokalnymi na terenie całego kraju realizuje projekt „Z pasją po zdrowie”, który jest wspierany przez Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu. W ramach otrzymanego wsparcia w każdej z 16 miejscowości zrzeszonych w Glinka Academy odbywają się cykliczne zajęcia rekreacyjno-sportowe z elementami zajęć korekcyjnych. Łącznie projektem objętych zostanie ponad 1100 dzieci, w wieku 7-12 lat. 

Fundacja przeprowadzi również Akcję Letnią dla ponad 700 dzieci – w Wałczu (2 turnusy) oraz w Suchej Beskidzkiej. Zorganizuje także specjalną konferencję szkoleniową dla trenerów – wszystko dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Serdeczne podziękowania za wsparcie turnieju w Wieliczce organizatorzy składają Miastu i Gminie Wieliczka oraz sponsorom OSHEE oraz Plusssz.

∂ Wyniki turnieju:

∂ Klasyfikacja końcowa turnieju dwójek:


1. KS Prądniczanka Kraków
2. MKS Dwójka Zawiercie I
3. SP 1 Milicz

4. LUKS Sukces Komprachcice I
5. MKS Dwójka Zawiercie II
6. UKS Setbol Oświęcim
7. LUKS Sukces Komprachcice II
8. MKS MOS Wieliczka I
9. UKS Źródełko Katowice I
10. UKS Źródełko Katowice II
11. MKS MOS Wieliczka II
12. MKS MOS Wieliczka III
13. MKS MOS Wieliczka V
14. JKS SMS Jastrzębie
15. UKS Źródełko Katowice III
16. MKS MOS Wieliczka IV
MVP turnieju: Julia Mulka (KS Prądniczanka Kraków).

∂ Klasyfikacja końcowa turnieju trójek:

1. Energetyk Poznań I
2. MKS MOS Wieliczka I
3. MKS Dwójka Zawiercie I

4. UKS Setbol Oświęcim
5. MKS Świdnica I
6. JKS SMS Jastrzębie I
7. Energetyk Poznań II
8. Luks Sukces Komprachcice 1
9. MKS MOS Wieliczka II
10. MKS Świdnica II
11. UKS Dwójka Milicz I
12. MKS Dwójka Zawiercie II
13. UKS 22 Kraków I
14. UKS Źródełko Katowice
15. UKS Dwójka Milicz II
16. Energetyk Poznań III
17. Sobieski Hetman Poznań I
18. UKS 22 Kraków II
19. MKS MOS Wieliczka III
20. Sobieski Hetman Poznań II
21. JKS SMS Jastrzębie II
MVP turnieju: Julia Sobisiak (Energetyk Poznań)

∂ Klasyfikacja końcowa turnieju czwórek:

1. KS Prądniczanka Kraków
2. UKS Wieża Radków
3. STS Sandecja Nowy Sącz

4. JKS SMS Jastrzębie
5. MKS MOS Wieliczka I
6. LUKS Sukces Komprachcice
7. UKS Źródełko Katowice
8. MKS MOS Wieliczka II
MVP turnieju: Kaja Florek (KS Prądniczanka Kraków).

Fot. i info dzięki MKS MOS Wieliczka.