Trzy treningi i moc atrakcji z Glinka Academy

Kilkadziesiąt dzieci z Lęborka trenuje i korzysta atrakcji w Suchej Beskidzkiej w ramach wakacji z Glinka Academy. – To najlepsze, co możemy zaoferować naszym młodym siatkarkom i siatkarzom, bo oprócz zajęć sportowych mamy okazję wspólnie się bawić  – mówi Małgorzata Glinka-Mogentale, dwukrotna mistrzyni Europy.

Przez całe wakacje 2021 prawie 700 dzieci będzie aktywnie wypoczywać, bawić się i trenować z Glinka Academy. III Ogólnopolski Camp Siatkarski z Małgorzatą Glinką odbywać się będzie w Wałczu, z kolei III Ogólnopolski Festiwal Piłki Siatkowej trwa już w Suchej Beskidzkiej. Szykują się po raz kolejny niezapomniane wrażenia i emocje.

– Mamy w tej chwili na obozie dzieciaki z minisiatkówki (9-12 lat) oraz grupę młodziczek (14-15 lat) – opowiada Marcin Dawidowski, trener z SPS Lębork. – Do dyspozycji są dwie hale sportowe, trenujemy trzy razy dziennie. Lecz nie zapominamy też o tym, co w tym momencie równie ważne, czyli wakacyjnych atrakcjach. Byliśmy już w parku miniatur, zwiedzaliśmy Wadowice, mamy jeszcze w planach m.in. zdobycie Babiej Góry i wizytę w parku linowym. To już nie pierwszy nasz obóz z Glinka Academy, a nasi młodzi sportowcy zawsze się cieszą, bo mogą fajnie spędzić czas – dodaje.

Wakacje z Glinka Academy już trwają, ostatni obóz zakończy się 25 sierpnia, czyli już w ostatnich dniach przed startem nowego roku szkolnego i kolejnego z turniejów „O Puchar Małgorzaty Glinki”.

– Już się nie mogę doczekać przyjazdu do Suchej Beskidzkiej – mówi Małgorzata Glinka-Mogentale, która weźmie udział w turnusie z siatkarzami z Lęborka. – Na pewno wiele będzie się działo, fajnie spędzimy czas i lepiej się poznamy. Bardzo dziękuje naszym partnerom i sponsorom, Ministerstwu Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu za to, że możemy organizować aktywny wypoczynek naszym młodym sportowcom – dodaje.

Przypomnijmy, że Fundacja Małgorzaty Glinki, wraz z klubami siatkarskimi i samorządami lokalnymi na terenie całego kraju realizuje także projekt „Z pasją po zdrowie”, który wspierany jest przez Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu. W każdej z 16 miejscowości zrzeszonych w Glinka Academy odbywają się cykliczne zajęcia rekreacyjno-sportowe z elementami zajęć korekcyjnych. Łącznie projektem objętych zostanie ponad 1100 dzieci, w wieku 7-12 lat.

Fundacja przeprowadza również Akcję Letnią dla ponad 700 dzieci – w Wałczu (dwa turnusy) oraz w Suchej Beskidzkiej. Zorganizuje także specjalną konferencję szkoleniową dla trenerów – wszystko dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.