Współpracująca z Glinka Academy Małgosia Paczyńska-Jędrycka szuka dawcy szpiku!

W czerwcu 2014 roku w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej Małgorzata Glinka-Mogentale zarejestrowała się do bazy dawców Fundacji DKMS. Dziś pomocy niespokrewnionego dawcy szpiku potrzebuje Małgosia Paczyńska-Jędrycka, która współpracowała bezpośrednio z Glinka Academy. Jeszcze w październiku zeszłego roku dzieliła się podczas konferencji w Uniejowie swoją ogromną wiedzą i doświadczeniem w pracy z dziećmi.

Małgosia Paczyńska-Jędrycka w  maju sale treningowe i sale uczelni, w których prowadzi wykłady zamieniła na szpitalną izolatkę. Za nią 5 długich tygodni chemioterapii. Dla osoby tak aktywnej fizycznie i zawodowo to czas niesamowicie trudny, a do tego dochodzi rozłąka z 5 letnim synkiem.  Jednak Małgosia tak jak i w życiu zawodowym tak i w tej sytuacji nie poddaje się, a siłę do walki z ostrą białaczką szpikową czerpie z otaczających i  wspierających ja osób. Przed nią kolejny trudny etap leczenia, który ma być zakończony transplantacją szpiku.
 
Aby wyzdrowieć Małgosia będzie potrzebowała pomocy niespokrewnionego dawcy szpiku. To jej jedyna szansa na powrót do zdrowia i normalnego życia. Rodzina, bliscy i znajomi Gosi rozpoczęli działania mające na celu edukację i rejestracje nowych potencjalnych dawców. Każde takie działanie jest ogromnym wsparciem dla Gosi, daje jej nadzieję na znalezienie swojego „bliźniaka genetycznego” i motywuje do walki z chorobą.
   
Na świecie co 27 sekund, a w Polsce co 40 minut ktoś słyszy diagnozę – nowotwór krwi. Dla wielu z tych pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest znalezienie „bliźniaka genetycznego”. Ze względu na to, że jest wiele milionów możliwości kombinacji antygenów zgodności tkankowej HLA, które są brane pod uwagę przy doborze dawcy do pacjenta prawdopodobieństwo znalezienia zgodnego dawcy wynosi 1: 20 000, a w przypadku rzadkiego genotypu aż 1 do kilku milionów. Docierając z apelem do kolejnych osób, którymi w Państwa przypadku najczęściej są młodzi, świadomi i zdrowi ludzie podejmujący różne aktywności sportowe zwiększamy szansę Gosi i innych pacjentów.
 
Sama Gosia prowadzi profil na którym na bieżąco informuje co się dzieje: https://www.facebook.com/GosiaSzukaDawcySzpiku2022,  a ostatnio nagrała dla Nas filmik: https://www.youtube.com/watch?v=DRZJTxZAwzU