Z Małgosią Glinką w Tarnowie

Ponad 150 dziewczynek z roczników 2009 i młodszych będzie walczyło w najbliższą sobotę i w niedzielę w Tarnowie o Puchar Małgorzaty Glinki. Będzie też okazja do porozmawiania zrobienia sobie selfie z dwukrotną mistrzynią Europy.

Już w najbliższy weekend – 12 i 13 czerwca – w Tarnowie, w Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Małgorzaty Glinki rywalizować będzie łącznie ponad 50 zespołów z klubów szkolących młode siatkarki z całej Polski. W sobotę odbędą się mecze w kategorii dwójek, w niedzielę będą grać trójki.

– Bardzo się cieszę, że będę mogła na żywo obejrzeć zmagania dzieci, zobaczyć jaką radość sprawia im granie w siatkówkę i wspólna zabawa – podkreśla Małgorzata Glinka-Mogentale, która dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz władz samorządowych i partnerów Akademii, w 2021 roku przeprowadzi łącznie szesnaście takich ogólnopolskich turniejów. – Dziś to niezwykle ważne, by dzieci i młodzież zakochały się w sporcie, w rekreacji, w ruchu i byciu w drużynie. To dla mnie wielka inspiracja i radość, że wspólnie możemy pomagać, by dzieci lubiły siatkówkę i sportową rywalizację – dodaje dwukrotna mistrzyni Europy.

W czerwcu odbył się już turniej w Wieliczce, po Tarnowie zaplanowany jest jeszcze jeden – w Lęborku. Na zawody do Tarnowa przyjadą dziewczynki z kilku województw.

– Szykuje się bardzo mocna obsada, spodziewam się zaciętej walki na wysokim poziomie – mówi Urszula Świerczek, prezes klubu UKS „Jedynka” Tarnów – gospodarza zawodów. – Na szczęście mimo pandemii nie poddawaliśmy się, w miarę możliwości cały czas trenowaliśmy i myślę, że wszystkie drużyny będą w wysokiej formie. Zespoły szykują się mistrzostw Polski w minisiatkówce – „O Puchar Kinder Joy of Moving”, a nasz turniej będzie jednym z ostatnich sprawdzianów przed startem mistrzostw. Dlatego spodziewam się fajnych meczów – dodaje.

Fundacja Małgorzaty Glinki w 2021 roku nie zwalnia tempa. Zaplanowano łącznie szesnaście turniejów, w których pokazać swe umiejętności mogą dzieci i młodzież z całej Polski. Do końca 2021 roku zaplanowano jeszcze 7 turniejów, m.in. w Lęborku, Turku, Starogardzie Gdańskim, Wałczu czy Tomaszowie Mazowieckim (łącznie w naszych turniejach udział weźmie prawie 3000 dzieci).

Przypomnijmy, że Fundacja Małgorzaty Glinki, wraz z klubami siatkarskimi i samorządami lokalnymi na terenie całego kraju realizuje projekt „Z pasją po zdrowie”, który wspierany jest przez Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu. W ramach otrzymanego wsparcia, w każdej z 16 miejscowości zrzeszonych w Glinka Academy, odbywają się cykliczne zajęcia rekreacyjno-sportowe z elementami zajęć korekcyjnych. Łącznie projektem objętych zostanie ponad 1100 dzieci, w wieku 7-12 lat. 

Fundacja przeprowadzi również Akcję Letnią dla ponad 700 dzieci – w Wałczu (dwa turnusy) oraz w Suchej Beskidzkiej. Zorganizuje także specjalną konferencję szkoleniową dla trenerów – wszystko dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.