Zapraszamy na spotkanie w Uniejowie, w dniach 7 – 9 września

Niemal setka dzieci, plus trenerzy, będą uczyć się, rywalizować na boisku ale i wypoczywać w trakcie wyjątkowego spotkania w Uniejowie. W ramach projektu „Z pasją po sukces” każdy z 15 uczestniczących w nim klubów wybrał po 6 zawodników wyróżniających się i osiągających sukcesy. Będą oni mieli okazję zmierzyć się na boisku, lecz także przejdą szkolenia i spotkają się z Małgorzatą Glinką.

Spotkanie w Uniejowie, które potrwa od poniedziałku 7 września do środy 9, będzie doskonałą okazją do sprawdzenia sportowych możliwości, ale i lepszego poznania się zdolnych siatkarzy i siatkarek.

– Bardzo się cieszę na wizytę naszych dzieci, prawdę mówiąc nie mogę się już doczekać – mówi Małgorzata Glinka, m.in. dwukrotna mistrzyni Europy. – To bardzo ważne, by mimo wielu utrudnień związanych z koronawirusem udawało nam się spotykać i rozwijać nie tylko umiejętności siatkarskie, lecz także te interpersonalne, by lepiej funkcjonować w grupie. Wiem, że takie spotkania, jak to najbliższe w Uniejowie, są nam wszystkim bardzo potrzebne.

W planie spotkania „Gwiazd Akademii Glinki” zaplanowano na wtorek turnieje minipiłki siatkowej, nie zabraknie jednak także czasu na zabawę, relaks a przede wszystkim różnego rodzaju szkolenia. W turnieju gwiazd drużyny rywalizować będą w trzech kat. tj, dwójek, trójek i czwórek.

Już w poniedziałek dzieci spotkają się z założycielką Akademii. Dla przedstawicieli klubów przewidziano także specjalne szkolenie, które obejmie organizację zawodów sportowych, podstawy sędziowania turniejów mini piłki siatkowej, oraz zakres prac wolontariuszy.

– Spodziewamy się interesującej rywalizacji sportowej, przyjadą bowiem wyróżniający się siatkarze i siatkarki z naszych klubów – dodaje Małgorzata Glinka. – Mam nadzieję, że wszyscy wyjedziemy z Uniejowa pełni energii i gotowi na dalszą pracę, która na nas czeka w najbliższych miesiącach.

We wrześniu zaplanowano start kolejnych turniejów o Puchar Małgorzaty Glinki, do końca roku ma się ich odbyć kilkanaście w całej Polsce. Pierwszy zaplanowano w Kożuchowie, w dniach 19-20 września.

Przypomnijmy, że Fundacja Małgorzaty Glinki, wraz z klubami siatkarskimi i samorządami lokalnymi na terenie kraju realizuje projekt pn. „Z pasją po zdrowie”, który jest wspierany przez Ministerstwo Sportu. W ramach otrzymanego wsparcia w każdej z 15 miejscowości odbywają się cykliczne zajęcia korekcyjne i sportowe.
Natomiast już 20 września planowana jest organizacja 15 imprez dla przedszkolaków z okazji Międzynarodowego Dnia Przedszkolaka pn. „Przedszkolak z pasją” – cykl 15 spartakiad dla 1500 przedszkolaków z 15 miejscowości zrzeszonych w Glinka Academy.