„Z Pasją po Zdrowie” to hasło przewodnie pikniku sportowego zorganizowanego na terenie Zespołu Szkół Nr 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku. Projekt przygotowany został wspólnie z Fundacją Małgorzaty Glinki i UKS Rutki Płońsk. W wydarzeniu uczestniczyli wszyscy mieszkańcy Płońska i Powiatu Płońskiego – od przedszkolaków, poprzez dzieci i młodzież po dorosłych i seniorów.

Celem pikników „Z Pasją po Zdrowie” jest promocja zdrowego stylu życia i aktywności ruchowej. Obecna w Płoński Małgorzata Glinka przyznała, że „ważne jest, by zaszczepić w dzieciach miłość do sportu w przyjemny dla nich sposób, który spowoduje, że ten sport stanie się ich życiową pasją”.

Na pikniku można było skorzystać ze strefy dla dorosłych, gdzie porad profilaktycznych udzielali lekarz, fizjoterapeuta, dietetyk i trener personalny. Były zdrowe przekąski, owoce i testowanie zdrowych produktów. Wszyscy mogli wziąć udział w prowadzonych przez profesjonalistów zajęciach fitnes i popularnej zumby. W strefie dziecięcej zapewniono atrakcje i animacje dla przedszkolaków oraz dzieci ze szkół podstawowych.

Podczas całej imprezy na sali gimnastycznej rozgrywany był turniej mini siatkówki w kategorii „trójek” z udziałem drużyn z całego Mazowsza. Organizatorem Pikniku był UKS Rutki Płońsk przy pomocy Starostwa Powiatowego w Płońsku i ZS nr 2 Płońsku.

Zadanie było finansowane z Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020.

Komentarze