7 września na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim odbył się piknik „Z Pasją po Zdrowie”. Impreza odbyła się w ramach współpracy Glinka Academy z UKS 13 JOKER oraz Tomaszowem Mazowieckim. Zadanie  finansowane było z Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020. Organizację imprezy wspierało Ministerstwo Zdrowia oraz Gmina Miasto Tomaszów Mazowiecki.

Piknik podzielony był na trzy strefy:
a) strefę zabaw dla najmłodszych
b) strefę rekreacyjno-sportową dla dzieci starszych
c) strefę zdrowia dla seniorów

Na początek rozgrzewkę dla wszystkich uczestników poprowadziła instruktorka fitness z klubu Fit Life. W strefie zabaw uczestnicy pikniku mogli korzystać ze zjeżdżalni, trampoliny oraz dmuchańców, a najmłodsi wzięli udział w konkursach: plastycznym, na największą bańkę mydlaną oraz ładnie pomalowaną buzię.

W strefie rekreacyjno-sportowej rywalizowano m.in. w turnieju siatkówki plażowej, konkurencjach lekkoatletycznych, treningach fitness, „baloniadzie” wodnej oraz sprawnościowej jeździe rowerem. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się rywalizacja w konkurencjach pn. „meta goni zawodnika” oraz „bieg z oponą”.

W promującej zdrowy styl życia największą popularnością cieszyły się warsztaty kulinarne dla dzieci prowadzone przez dietetyka. Na stanowiskach lekarza i fizjoterapeuty można było zasięgnąć porad i konsultacji dotyczących zdrowia i profilaktyki prozdrowotnej oraz zmierzyć poziom cukru we krwi. Całość przeplatana była pokazami działań ratowniczych prowadzonych przez ratowników WOPR w sytuacjach zagrożenia życia. Dla spragnionych uczestników pikniku była przygotowana woda, którą ufundowała firma Victoria Cymes oraz zdrowe przekąski od Pracowni Zdrowego Żywienia.

W trakcie trwania Pikniku działała również kameralna scena, na której można było zobaczyć szkolne talenty taneczne i wokalne. Największym zainteresowaniem wśród widzów cieszyły się barwne i dynamiczne występy formacji tanecznej „Ale o co chodzi”, która oprócz swoich występów poprowadziła instruktaż nauki podstawowych kroków tańca sportowego.

Piknik „ Z Pasją po Zdrowie”  zbiegł się z jubileuszem XX-lecia działalności klubu UKS 13 Joker. Wśród dzieci, które aktywnie uczestniczyły w konkursach i turniejach sportowych, organizatorzy rozlosowali ponad 100 nagród rzeczowych. Gościem honorowym wydarzenia była Pani Zofia Szymańska – wiceprezydent miasta Tomaszowa Mazowieckiego.

Komentarze